Prekių grąžinimas

Prekių grąžinimas ir keitimas vykdomas vadovaujantis 2001 m. rugpjūčio 17 d. LR ūkio ministro įsakymu Nr. 258 „Dėl daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones taisyklių patvirtinimo“, bei 2001 m. birželio 29 d. LR ūkio ministro įsakymu Nr. 217 „Dėl daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“.

 1. Jeigu Pirkėjui buvo parduota netinkamos kokybės prekė ir Pardavėjas neinformavo Pirkėjo apie prekės kokybės trūkumus jos pardavimo metu, Pirkėjas turi teisę savo pasirinkimu iš Pardavėjo reikalauti:

 

 • pakeisti netinkamos kokybės prekę tinkamos kokybės preke;
 • atitinkamai sumažinti prekės kainą;
 • vienašališkai reikalauti grąžinti už prekę sumokėtus pinigus.

 

 1. Pasitvirtinus skundui dėl netinkamos prekių kokybės bei Pirkėjui grąžinus netinkamos kokybės prekes, Pirkėjui per 14 (keturiolika) dienų yra grąžinami pinigai už prekę, grąžinimo išlaidas padengia Pardavėjas.
 2. Jeigu Pirkėjui nepatinka nusipirktos prekės forma, dydis, spalva, modelis ar komplektiškumas, Pirkėjas prekių grąžinimo teise gali pasinaudoti per 14 (keturiolika) dienų nuo prekių pristatymo jam dienos, informuodamas apie tai Pardavėją elektroniniu paštu, nurodant pageidaujamą grąžinti prekę bei detalizuojant jos užsakymą (sąskaitos numerį, datą ir pan.).
 3. Pirkėjo reikalavimas pakeisti nusipirktą prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus netenkinamas:

 

 • įsigijus užsakomas, pagal specialius vartotojo nurodymus pagamintas prekes, kurios nėra iš anksto pagamintos ir kurios buvo gaminamos atsižvelgiant į vartotojo asmeninį pasirinkimą ar nurodymą;

 

 1. Prekių grąžinimo išlaidos šiuo atveju tenka Pirkėjui: grąžinamas prekes Pirkėjas gali pristatyti pats prekybos salonų adresais arba atsiųsti naudojantis savo pasirinkto kurjerio paslaugomis.
 2. Pirkėjo reikalavimas grąžinti ar pakeisti prekę yra tenkinamas, jeigu laikomasi šių sąlygų:

 

 • prekė nebuvo naudojama, nesugadinta, nepraradusi prekinės išvaizdos ir yra išsaugotos jos vartojamosios savybės;
 • prekė yra tos pačios komplektacijos, kokios buvo Pirkėjo gauta;
 • prekė yra originalioje bei nepažeistoje prekės ir siuntos pakuotėje (prekės ar jos pakuotės išvaizdos pakeitimai, kurie buvo būtini norint apžiūrėti prekę, nelaikomi esminiais prekės išvaizdos pakeitimais);
 • Pirkėjas turi įrodymus, patvirtinančius, kad jis prekę pirko iš Pardavėjo.